Ноутбуки

Як вибрати блок живлення для ноутбука

Як вибрати блок живлення для ноутбука

Блок живлення для ноутбука – імпульсний нерозбірний пристрій у вигляді коробки з двома проводами, який перетворює мережну напругу на напругу для заряджання акумулятора ноутбука та його роботи. Він також відомий під назвою заряджання для ноутбука . Блок живлення зазвичай йде в комплекті з самим ноутбуком, але якщо він несправний або потрібно купити запасний, краще вибирати новий за основними характеристиками.
Блоки живлення розрізняються за вхідною та вихідною напругою, потужністю, силою струму, типом підключення, типом роз’єму, сумісністю з ноутбуками від різних виробників та іншим характеристикам. Можуть додаткові можливості.

Як вибрати максимальну силу струму для блоку живлення

Силу струму вказують на ноутбуці та на блоці живлення. Вона вимірюється в амперах, позначається буквою А. Ноутбуки споживають струм в інтервалі від 1,5 А для нетбуків до 6 А великих ноутбуків.
Сила струму живлення не повинна бути меншою за номінальну. Можна використовувати потужні блоки живлення з більшою номінальною силою – вони також менше нагріваються, але коштують дорожче і мають великі розміри. Найпопулярніші параметри – 3,42 та 4,74.
Не варто використовувати блок живлення з силою струму меншою за номінальну: робота ноутбука може давати збої — він відключатиметься на енергоємних режимах.

Як вибрати потужність блоку живлення

Потужність блоку живлення ноутбука означає, скільки енергії пристрій зможе віддати материнській платі, відеокарті, жорсткому диску та іншим елементам.

Потужність можна дізнатися, якщо перемножити вихідну напругу та силу струму. Вона повинна бути не меншою від тих значень, які потрібні конкретної моделі ноутбука, але може бути більше. Велика ймовірність, що потужний блок живлення пропрацює довше, хоча не споживатиме більше електроенергії.
Якщо блок живлення нижче за заявлену потужність, ноутбук може почати зависати, часто перезавантажуватися і видавати інші збої.

Які типи захисту можуть бути в блоці живлення

Критерій, за яким визначають якість блоку живлення, – стабільність вихідної напруги, що подається, не залежить від стрибків напруги на вході. Якісний блок живлення також завжди має захист від короткого замикання, перевантажень та підвищеної напруги – вони позначаються як Short Circuit Protection, Over Load Protection та Over Voltage Protection.

При роботі на ноутбуці відеокарта та процесор споживають багато ресурсів. Від такого збільшення потужності та перегріву можуть постраждати електронні деталі. Блок живлення також контролює різке зниження цього показника, щоб при падінні нижче певних значень деякі елементи комп’ютера не перестали працювати. Позначається як Over Current Protection.

Чим відрізняються роз’єми до різних моделей ноутбуків

Кожен блок живлення має кабель з роз’ємом, який індивідуальний для конкретного виробника та моделі ноутбука. Вони сильно відрізняються і часто не позначені конкретним маркуванням. Більшість роз’ємів мають циліндричну форму, але, наприклад, гаджети Apple вимагають іншу конструкцію.
Щоб не помилитися з роз’ємом, його можна виміряти за допомогою штангенциркуля та запам’ятати конструкцію, але найкраще прийти вибирати блок живлення з ноутбуком та звернутися до фахівців у сервісному центрі.

Які типи підключення бувають у блоків живлення для ноутбуків

Існують два типи джерел живлення: мережеві, що підключаються до мережі 220 В, та автомобільні, що працюють від бортової електромережі автомобіля через стандартний роз’єм прикурювача.
Підключати блок живлення до мережі за допомогою мережевого кабелю. Він може входити до комплекту або продаватися окремо.

Чим відрізняються універсальні блоки живлення

Універсальні моделі блоків живлення можуть працювати від електричної мережі, і в автомобілі. Такі моделі коштують трохи дорожче, але знадобляться тим, хто часто подорожує автомобілем з ноутбуком.
У комплекті до універсальних блоків живлення також можуть бути набори додаткових штекерів, завдяки яким їх можна використовувати для підключення різної апаратури. Комплектація різних блоків живлення відрізняється.

Назад

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.